Rusya Parlamentosu resmen onayladı! Rusya’da Mişustin dönemi!

Rusya Parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in adayı Mihail Mişustin’in başbakanlığını onayladı.

Rusya Parlamentosu resmen onayladı! Rusya’da Mişustin dönemi!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.05.2024
A+
A-

Devlet Dumasında, Mişustin’in adaylığını oylamak için genel kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda Mişustin’in konuşmasının ardından parti temsilcileri de söz aldı.

Konuşmalar sırasında Komünist Parti Başkanı Gennadiy Zyuganov, çekimser oy kullanacaklarını belirtti.

Rusya Parlamentosu resmen onayladı! Rusya'da Mişustin dönemi!

375 OYLA MİŞUSTİN’İN BAŞBAKANLIĞI ONAYLANDI

Mişustin, genel kuruldaki 432 milletvekilinin 375’inden “evet” oyu aldı. 57 milletvekilinin çekimser kaldığı oylama sonucunda Mişustin’in başbakanlığı onaylandı.

Mihail Mişustin, en kısa sürede başbakan yardımcıları ve bakanlardan oluşan kabine üyelerini belirleyerek parlamentoya onaylanması için sunacağını dile getirdi.

PUTİN, DUMANIN ONAYI OLMADAN DOĞRUDAN ATAYACAK

Mişustin’in bir hafta içinde federal yürütme organlarının yapısına ilişkin önerilerini Rusya Devlet Başkanı Putin’e, iki hafta içerisinde de başbakan yardımcıları ve icracı bakan adaylarının isimlerini Rusya Parlamentosunun alt kanadı Devlet Dumasına sunması gerekiyor.

Rusya Parlamentosu resmen onayladı! Rusya'da Mişustin dönemi!

Putin, dışişleri bakanı, savunma bakanı, adalet bakanı, acil durumlar bakanı ve içişleri bakanını Rusya Parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi ile istişare ederek Duma’nın onayı olmadan doğrudan atayacak.

Yasalar gereği, yeni hükümetin onaylanma süreci en fazla 20 Mayıs’a kadar sürebilecek.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.