İstanbul ve 13 il için peş peşe uyarılar! AKOM saat verdi! Hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) raporlarına göre, yaz değerlerine çıkan sıcaklıklar hissedilir şekilde düştü. İstanbul ve çok sayıda il için peş peşe uyarılar geldi.

İstanbul ve 13 il için peş peşe uyarılar! AKOM saat verdi! Hava durumu…
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.05.2024
A+
A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) raporlarına göre, yaz değerlerine çıkan sıcaklıklar hissedilir şekilde düştü. Marmara’da poyraz kuvvetli ve soğuk esip üşetecek. MGM, 13 il için sarı kodlu kuvvetli yağış uyarısı verirken yarın ise tüm yurtta yağış hakim. İBB Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbul’da beklenen yağışın saat 18.00’den itibaren etkili olacağını, rüzgarın ise sert edeceğini bildirdi.

AKOM’dan yapılan açıklamaya göre, İstanbul başta olmak özere yurdun büyük bölümü yeniden soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girdi.

İstanbul’da saat 18.00’dan itibaren aralıklı sağanak geçişleri bekleniyor.

İstanbul ve 13 il için peş peşe uyarılar! AKOM saat verdi! Hava durumu...

 

İSTANBUL HAVA DURUMU

Sıcaklıkların ise 14-18 derece aralığında seyredeceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da hava sıcaklıklarının 14 Mayıs’a kadar mevsim normalleri civarı ila 2-4 derece altında, 15-25 Mayıs tarihleri arasında mevsim normalleri civarı ila 1-3 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji tarafından yeni hava durumu tahmin raporu yayımlandı. İstanbul, İzmir ve Antalya dahil 13 kente “sarı” alarm verildi.

SARI KODLU UYARI VERİLEN İLLER:

Antalya, Balıkesir, Burdur, Çanakkale, Edirne, Hakkari, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Muğla, Tekirdağ, Van.

İstanbul ve 13 il için peş peşe uyarılar! AKOM saat verdi! Hava durumu...

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın, Marmara ve Ege kıyılarında kuzey, Batı Akdeniz ile İç Anadolu’nun güneybatısında güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Güney, iç ve doğu kesimlerde toz taşınımı görüleceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.