İstanbul Park’ta süreç tamamlandı!

İstanbul Park pistinde ihale süreci tamamlandı. İhaleyi kazanan Can Bilim Eğitim Kurumları A.Ş., pist ve arazisinin yapım ve kira sözleşmesini bugün imzaladı.

İstanbul Park’ta süreç tamamlandı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.05.2024
A+
A-

Uzunca bir süredir tartışma konusu haline gelen İstanbul Park pistinde ihale süreci tamamlandı.

İhaleyi kazanan Can Bilim Eğitim Kurumları A.Ş., ihalede sürecindeki son aşama olan imza işlemini bugün noktaladı. İmzayı atan Can Bilim Eğitim Kurumları A.Ş. ortaklarından ve aynı zamanda Pirelli Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olan Lale Cander, pistin kendilerine teslim edilmesini beklediklerini söyledi.

“PİST VE ARAZİNİN BİZE TESLİM EDİLMESİ GEREKİR”

Habertürk’ten Yiğitcan Yıldız’a konuşan Cander, “Teslim tarihini konuşuyoruz. Eski kira sözleşmesi sonlanmış durumda. Kiracı şirkete verilen teslim süresi de bugün itibari ile sona erdi. Dolayısıyla yarın pist ve arazisinin bize teslim edilmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

İstanbul Park'ta süreç tamamlandı!

Geçtiğimiz günlerde bazı sosyal medya hesaplarından Can Grubu’nun ihaleden çekildiğine yönelik iddialar ortaya atılmıştı.

Bu iddiaların bazı medya kuruluşlarında haber olarak yer alması üzerine Habertürk’e özel açıklamalarda bulunan Lale Cander, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtmişti.

 

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.