Honor, Çin akıllı telefon pazarında ilk sırada

Araştırma firması IDC’nin sektör raporuna göre Çin akıllı telefon pazarı 2024’ün 1.çeyreğinde HONOR yeni modeli Magic6 serisi ile zirvede yerini aldı.

Honor, Çin akıllı telefon pazarında ilk sırada
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.05.2024
A+
A-

Şirketten yapılan açıklamaya göre Honor, Çin’de akıllı telefon sevkiyatları 2024’ün 1.çeyreğinde yıldan yıla yüzde 6,5 artarak 69,3 milyon adede ulaştı.

HONOR, güçlü büyümesi sayesinde pazarda beklenenden daha iyi sevkiyatları desteklerken genel Android sektöründe de yıllık bazda yüzde 9,3’lük bir büyümeyi destekledi.

Açıklamada, IDC’den kıdemli araştırma analisti Arthur Guo, “HONOR, çok yönlü ürün portföyü ve popüler yapay zeka özellikleriyle gelen Magic6 serisi sayesinde en üst noktaya tırmandı.” sözleriyle HONOR’un başarısına vurgu yaptı.

IDC Başkan Yardımcısı Antonio Wang bir medya röportajı sırasında da gazetecilere HONOR’un Çin’deki premium (toptan satış fiyatı ≥ 600$) pazar payının hızla büyüdüğünü ve bu segmentteki yıllık sevkiyatların 2024 yılının ilk çeyreğinde yüzde 123,3 arttığına vurgu yaptı.

HONOR’un katlanabilir modeller özelinde pazar payı da 2024’ün 1. çeyreğinde Çin’de ilk 2 sırada yer aldı.

Magic6 serisinin ilk çeyrekteki sevkiyatları, gelişmiş yapay zeka özellikleri sayesinde önceki neslin ilk iki çeyrekteki toplam sevkiyatlarını da geçti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.