Harvard öğrencisi soykırıma verilen destek nedeniyle ödülünü reddetti

Harvard öğrencisi soykırıma verilen destek sebebiyle GPA ödülünü reddetti. Öğrenci yönetime elinde taşıdığı pankart ile mesaj verdi.

Harvard öğrencisi soykırıma verilen destek nedeniyle ödülünü reddetti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.05.2024
A+
A-

İsrail karşıtı protestolar ABD genelindeki üniversitelerde devam ederken dünyanın en prestijli üniversitesinde anlamlı bir olay yaşandı.

Harvard University student rejects GPA award and sends message to administration on stage. pic.twitter.com/TqCXP3p0o9

— Muslim (@Muslim) May 2, 2024

HARVARD’DA ANLAMLI PROTESTO

Harvard öğrencisi soykırıma verilen destek sebebiyle GPA ödülünü reddetti. Ödülünü reddeden öğrenci elinde “Harvard ödülünü istemiyorum” ve “Soykırımı destekliyorsunuz” yazılı pankart taşıyarak üniversite yönetimine mesaj verdi.

ABD ÜNİVERSİTELERİNDE FİLİSTİN’E DESTEK EYLEMLERİ

Columbia Üniversitesinde Filistin destekçisi öğrenciler, 16 Nisan’da okulun, İsrail’in Gazze’deki saldırılarını ve işgalini destekleyen şirketlere devam eden finansal yatırımlarını protesto amacıyla kampüsün bahçesinde oturma eylemi başlatmıştı.

Rektörlük, eylemlerin 2. gününde, New York polisinden göstericilerin dağıtılması için yardım talebinde bulunmuş, kampüse giren polis 108 öğrenciyi gözaltına almıştı.
Columbia Üniversitesindeki olay, 7 Ekim 2023’ten sonra ABD’deki üniversitelerde Filistinli öğrencilere karşı başlayan “ifade özgürlüğü kısıtlaması” tartışmalarını alevlendirirken, gözaltına almalara tepki olarak öğrenci protestoları ülke genelindeki diğer üniversitelere de yayılmıştı.

ABD genelindeki birçok büyük üniversitede, Filistin’e destek için öğrenci eylemleri hala devam ediyor. Polis, son 2 haftada aralarında bazı öğretim görevlilerinin de bulunduğu 2 binden fazla öğrenciyi gözaltına aldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.