Hamas’tan Refah açıklaması

Hamas ” İsrail’in Refah Sınır Kapısı’nı kapalı tutması Gazze Şeridi’nde insani felaketin habercisidir” açıklamasını yaptı.

Hamas’tan Refah açıklaması
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

Hamas Hareketi, İsrail ordusunun Refah Sınır Kapısı’nı kontrol altına alması ve beş gündür kapalı tutmasının olumsuz yansımaları olacağı konusunda uyararak, bunun kuşatma altındaki Gazze Şeridi’nde insani bir felaketin ve giderek kötüleşen bir açlığın habercisi olduğunu belirtti.

Hamas’ın Telegram platformunda yayınladığı açıklamada, İsrail’in Refah Sınır Kapısı’nı kontrol altına alarak kapatmasının, devam eden saldırıların gölgesinde Filistin halkına insani ve tıbbi yardımın ulaşmasının aksamasına ve yaralıların tedavi görmek üzere yurt dışına çıkışının durdurulmasına neden olduğu kaydedildi.

ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI

Bunun kuşatma altındaki Gazze Şeridi’nde bir insani felaketin ve giderek kötüleşen bir açlık durumunun habercisi olduğu kaydedilen açıklamada, tüm bunlardan “soykırım ve aç bırakma savaşı yürüten ve etnik temizlik suçu işleyen” İsrail sorumlu tutuldu.

Uluslararası topluma, Birleşmiş Milletler’e (BM) ve kurumlarına bu insani felaketi durdurmak için acilen harekete geçmeleri çağrısında bulunulan açıklamada, İsrail’i, saldırılarını durdurmaya, sınır kapısından çekilmeye, sınırı yeniden açmaya ve kuşatma altındaki Filistin halkına acil yardım ve tıbbi malzeme ulaşmasını kolaylaştırmaya zorlamak için gerekli tedbirlerin alınması istendi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.