Google devri bitiyor mu? Sam Altman: Sihir gibi bir teknoloji tanıtacağız!

OpenAI CEO’su Sam Altman, X üzerinden yapmış olduğu açıklamada geliştirdikleri yeni teknolojileri tanıtacaklarını ve bunun “sihir gibi” hissettirdiğini söyledi. Bu teknolojinin Google’a rakip bir arama motoru olabileceği iddia ediliyor.

Google devri bitiyor mu? Sam Altman: Sihir gibi bir teknoloji tanıtacağız!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.05.2024
A+
A-

OpenAI, ChatGPT ve GPT-4 için yeni güncellemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sam Altman yapmış olduğu açıklamada;

“gpt-5 değil, bir arama motoru değil, ama insanların seveceğini düşündüğümüz bazı yeni şeyler üzerinde çok çalışıyoruz! bana sihir gibi geliyor.” dedi..

OpenAI CEO’su Cuma günü eski adı Twitter olan X’te bir paylaşım yaparak yakında duyurulacak “yeni şeyler” hakkında bilgi verdi. Bu bir arama motoru ya da GPT-5 olmasa da, Altman bunun “insanların seveceği” bir şey olduğunu söyledi.

not gpt-5, not a search engine, but we’ve been hard at work on some new stuff we think people will love! feels like magic to me.

monday 10am PT. https://t.co/nqftf6lRL1

— Sam Altman (@sama) May 10, 2024

OPENAI, GOOGLE’IN ARAMA MOTORUNU HEDEF ALDI

Altman, OpenAI’nin Pazartesi günkü demoda bir arama motoru duyuracağına dair söylentileri reddetmiş olabilir, ancak OpenAI’nin bir arama ürünü üzerinde çalıştığını inkar etmedi.

Son zamanlarda OpenAI’nin kendi web arama ürünüyle Google’ın arama motorunu hedef aldığına dair raporlar dolaşıyor. The Information’a göre bu arama ürünü Microsoft’un Bing’i tarafından destekleniyor olabilir.

Bloomberg’in haberine göre, ürün web’de arama yapma ve sonuçlarında kaynak gösterme özelliğine sahip olacak.

Google devri bitiyor mu? Sam Altman: Sihir gibi bir teknoloji tanıtacağız!

KAPSAMLI BİR ARAMA MOTORU OLACAK

Habere göre, arama özelliğinin bir versiyonu, sorulara yanıt olarak bir diyagram veya diğer ilgili çizimler gibi görüntüleri de kullanacak.

OpenAI’nin bir arama motoru geliştirmeye yardımcı olmaları için bazı Google çalışanlarını avlamaya çalıştığı bile bildirilmişti.

Google devri bitiyor mu? Sam Altman: Sihir gibi bir teknoloji tanıtacağız!

GPT-5 BU YAZ PİYASAYA SÜRÜLEBİLİR

OpenAI’nin GPT-4 büyük dil modelinin çok konuşulan halefi GPT-5’e gelince, Business Insider daha önce bu yıl, muhtemelen yaz aylarında piyasaya sürülmesinin beklendiğini bildirmişti.

Ayrıca yapay zeka topluluğundakiler, OpenAI’nin Sam Altman’ın CEO olarak görevden alınıp geri dönmesinden bu yana şirkette neredeyse görünmez hale gelen şirketin baş veri bilimcisi Ilya Sutskever hakkında herhangi bir ek bilgi açıklayıp açıklamadığını görmek için Pazartesi günü bekliyor olabilecekleri belirtildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.