Estetik ameliyatları sosyal medya etkisi altında

Prof. Dr. Hayati Akbaş, sosyal medyada kişilerin gerçek görüntülerinden farklı şekilde kendilerini gösterme durumunun psikolojik, sosyolojik, etik ve ahlaki birçok sıkıntıyı ortaya çıkarabileceğini belirtti.

Estetik ameliyatları sosyal medya etkisi altında
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.05.2024
A+
A-

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hayati Akbaş, kişilerin sosyal medya kullanırken kendi görüntülerini düzenleyip farklılaştırdıklarına değinerek bu durumun sonucunda kişilerin yayınladıkları hallere benzemek için estetik merkezlerine başvuru yaptığını aktardı. Konuya ilişkin “Kişilerin gerçek şekillerinden farklı bir şekilde topluma kendilerini göstermelerinin psikolojik, sosyolojik, etik ve ahlaki birçok sıkıntısı kesinlikle ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Hayati Akbaş, sosyal medyanın çok yaygın kullanımı ile birlikte insanlarda fotoğraf paylaşımının yaygınlaştığını dile getirdi. İnsanların kendi fotoğraflarını düzenleyerek sosyal medyada paylaştığını aktaran Akbaş, “Ben bunu bir plastik cerrah olarak doğru bir yaklaşım olarak düşünmüyorum.” açıklamasını yaptı. Kendisine gelenlerden birini örnek veren Akbaş, 25 yaşında bir kızın sosyal medyadan paylaştığı fotoğraf ile biriyle tanıştığını belirterek “İş evlenme noktasına gelmiş. Kız ağlayarak bana geldi. ‘Ben hep düzenlenmiş fotoğraflarımı sosyal medyada kullandım ve birisi ile tanıştım. Kişi o halimi biliyor fakat gerçek halim bu’ dedi. Kişinin gerçek hali ile sosyal medyada kullandığı fotoğraflar ile hiçbir bağlantı yok. Kız ağlıyor ve ‘beni buna benzetin’ diyor.” sözlerini kullandı.

Bu durumun hiç doğru olmadığını belirten Akbaş, “Kişilerin gerçek şekillerinden farklı bir şekilde topluma kendilerini göstermelerinin psikolojik, sosyolojik, etik ve ahlaki birçok sıkıntısı kesinlikle ortaya çıkacaktır.” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.