CHP’nin DEM’li başkanının ilk icraatı İstiklal Marşı’nı kaldırmak oldu

CHP’den belediye başkanı seçilen Abdurrahman Yıldız, Mayıs ayı meclis toplantısında saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması gündemini kaldırdı.

CHP’nin DEM’li başkanının ilk icraatı İstiklal Marşı’nı kaldırmak oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.05.2024
A+
A-

 2 Mayıs’ta yapılan toplantı canı yayınlanmadı, belediye meclis üyelerinin aktardığına göre İstiklal Marşı ve saygı duruşu gündemi de uygulanmadı.

CHP’LİLER SESSİZ KALDI

30 yıl MHP’nin yönetiminde olan Toroslar Belediyesi 31 Mart yerel seçimlerinde DEM Parti ile ittifak kuran CHP kazandı. Aydınlık gazetesinin haberine göre, CHP’li  Abdurrahman Yıldız’ın Toroslar Belediyesi’ndeki ilk icraatı meclis toplantılarının açışında okunan İstiklal Marşı ve şehitlere saygı duruşu gündemini iptal etmek oldu. MHP’li meclis üyeleri duruma tepki gösterirken CHP’liler ise sessiz kaldı.

MHP Mersin İl Başkanı Ömer Gürsoy, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Abdurrahman Yıldız’ın göreve gelir gelmez ilk icraatı, meclis toplantılarında İstiklal Marşımızın okunmasını ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulmasını engellemek olmuştur. İstiklal marşı Türkiye’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembolüdür ve ulusal değerimizdir. ‘Korkma’ diye başlayan İstiklal Marşımızdan bugün korkanlar oldu. Belediye başkanı, CHP ve DEM meclis üyeleri tarafından bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın okunmasına hep birlikte karşı çıkılması Toroslarımızda oynanan kirli oyunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Milliyetçi Ülkücü Hareketin Neferleri olarak bizler, Şanlı Türk Bayrağımız, İstiklal Marşımız ve kutsal tüm değerlerimiz üzerinde oyun oynayan ve hesap yapanların hesaplarını bozmasını biliriz. İstiklal Marşımızdan rahatsızlık duyarak belediye meclisinde okunmasına izin vermeyen başta belediye başkanı ve kararda onayı olan herkesi şiddetle kınıyor, yaşanan bu hadiseyi de Türk toplumunun ve Toroslar’da mukim hemşehrilerimizin vicdanına bırakıyoruz.” dedi.

02/05/2024 tarihinde yapılan Toroslar Belediye Meclisi oturumunda, Toroslar Belediye Başkanı tarafından İstiklal Marşımız okutulmamıştır.

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız’ın göreve gelir gelmez ilk icraatı, meclis toplantılarında İstiklal Marşımızın okunmasını ve… pic.twitter.com/36wDCLXSdD

— Hüsnü DOĞAN (@husnudoganmhp) May 3, 2024

“AFEDERSİNİZ TÜRK DİYEN BİLE OLDU!”

CHP’li Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, daha önce de Türk olarak anılmaktan üzüntü duyduğunu ifade ederek, “Bana neler demediler ki. Affedersiniz Türk diyen bile oldu. Hatta özür dilerim Sünni Müslüman diyenleri gördüm.” paylaşımı tepki çekmişti.

CHP'nin DEM'li başkanının ilk icraatı İstiklal Marşı'nı kaldırmak oldu

DEM DESTEKÇİSİ

Aburrahman Yıldız, milletvekili genel seçimlerinde yaptığı paylaşımda HDP/Yeşil Sol Parti’ye destek istemişti. Yıldız, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Kılıçdaroğlu’na oy verilmesi çağrısında bulunmuştu.

CHP'nin DEM'li başkanının ilk icraatı İstiklal Marşı'nı kaldırmak oldu

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.