CHP’li Bülent Tezcan hastaneye kaldırıldı

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, hastaneye kaldırıldı. Tezcan’ın gıda zehirlenmesi yaşadığı öğrenildi.

CHP’li Bülent Tezcan hastaneye kaldırıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.05.2024
A+
A-

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın kalp krizi geçirdiği iddialarını yalanlayarak Tezcan’ın gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Bülbül, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Aydın Milletvekilimiz Bülent Tezcan’ın sağlık duruma ilişkin çıkan haberler doğru değildir. Basit bir gıda zehirlenmesi geçirmiştir. Sağlık durumu gayet iyidir. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

BÜLENT TEZCAN KİMDİR? 

Bülent Tezcan, 18 Mayıs 1965 tarihinde Samsun’un Havza ilçesinde dünyaya geldi. 

Lise mezuniyetinin ardından Ankara Üniversitesi’nde eğitimini sürdüren Tezcan, 1989 senesinde Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinden 1 sene sonra Aydın’da serbest avukat olarak çalışmaya başladı. 

Birtakım demokratik kitle örgütlerinde üye ve yönetici olarak çalıştı. Kuşadası İlçe Başkanlığı ve iki dönem Aydın İl Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Evli ve iki çocuk babası olan Tezcan, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

İlk kez 2011 senesinde CHP Aydın Milletvekili olarak meclise girdi. 30 Temmuz 2012 tarihinde CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkanlığı görevine başladı. 

2015 seçimlerinde tekrar CHP Aydın Milletvekili olarak meclise giren Tezcan, aynı zamanda Anayasa Komisyonu üyesidir.

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.