Bir anlık dalgınlığın sonucu ağır oldu! Açık unuttuğu gaz hastanelik etti

Erzurum’da bir restoranda çalışan döner ustası, gazı açık unutup çakmak çakınca parlayan alevde ağır yaralandı.

Bir anlık dalgınlığın sonucu ağır oldu! Açık unuttuğu gaz hastanelik etti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.05.2024
A+
A-

Erzurum’un Aziziye ilçesindeki restoranda döner ustası olan 26 yaşındaki Hakan Arslan, bir hafta önce hazırladığı tavuk döneri pişirmek için ocağın gazını açtı ve restorana bir konu sormak için gelen kişiyle kısa süreli sohbet etti. Sohbetin ardından, gazın açık olduğunu unutup çakmağı çakan Arslan, meydana gelen parlamadan ağır yara aldı.

Olayın ardından Erzurum Şehir Hastanesi acil servise kaldırılan Arslan, buradaki ilk müdahale sonrası Yanık Tedavi Merkezine sevk edildi.

İki kolu, elleri, yüzü başta olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerinde 2. derece derin yanıklar oluşan 26 yaşındaki gencin tedavisi devam ediyor.

Bir anlık dalgınlığın sonucu ağır oldu! Açık unuttuğu gaz hastanelik etti

HERKES DİKKAT ETSİN

Özellikle bu işlerde çalışanların çok dikkatli olmasını söyleyen Arslan, “Bir anlık boşluk, bir anlık unutkanlık işte sonuç bu. Döneri taktım ve gaz vanasını açtım. Çakmak yanmayınca o arada biri geldi bir şey söyledi. Arkamı dönünce bir an gazı açtığımı da unuttum. Yüzümü dönüp tekrar çakmağı çakınca gaz sıkıştı ve parlama olunca yandım.” sözleriyle olayın yaşandığı anı anlattı.

Bir anlık dalgınlığın sonucu ağır oldu! Açık unuttuğu gaz hastanelik etti

Hastanenin Acil Servis ve Yanık Tedavi Merkezi çalışanlarına teşekkür eden Arslan, kendisinin dikkatsiz davrandığını söyleyerek “Herkes dikkat etsin, bunun başka bahanesi yok. Biraz dikkatsiz davrandım, olacağı da varmış. Ellerimi yüzüme kapatınca gözlerimde sıkıntı olmadı. Yüzümde, kollarımda 2. derece yanıklar var. İş yerimde bir sorun olmadı. 10 kişi birden bana müdahale ettiler. Allah doktorlarımızdan, devletimizin sağladığı bu imkanlardan razı olsun.” şeklinde konuştu.

26 yaşındaki Arslan, bir süre yaşanan olayın etkisinde kaldığını ve psikolojik olarak etkilendiğini aktardı. Yanık tedavi merkezi doktorlarından Onur Ceylan, tüp parlaması sonucu 2. derece derin, 3. dereceye yakın alev yanıkları olan Hakan Arslan’ın tedavisinin sürdüğünü belirterek “Hastamızın genel durumu iyi, bir anormallik yok. Normal servisimize aldık ve yakın takipteyiz. Klinik durumu iyi gitmekte ve tedavilere olumlu cevap alıyoruz.” açıklamalarına yer verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.