Bakan Tekin duyurdu: Öğretmen atamaları için sayı belli oldu!

Son dakika haberi… Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin 20 bin öğretmenin atanması konusunda uzlaşıldığını duyurdu.

Bakan Tekin duyurdu: Öğretmen atamaları için sayı belli oldu!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.05.2024
A+
A-

SON DAKİKA HABERİ: Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmen atamalarına ilişkin milyonların beklediği açıklamayı yaptı. 

Bakan Tekin’in açıklamasına göre; 20 bin öğretmenin atanması konusunda uzlaşıldı.

Tekin’in açıklamalarından satır başları şu şekilde;

“Personel genel müdürlüğümüz branş dağılımlarıyla ilgili çalışmalarını yürüttü. Ben daha önce de çok defa söylemiştim. Şu branş önemlidir, önemsizdir gibi bir bakış açım yok.

20 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK

130’a yakın branşın tamamı önemlidir. İhtiyaçlarımız, kadro miktarı çerçevesinde 20 bin öğretmen ataması konusunda Maliye Bakanlığımızla uzlaştık. 

Branş isimlerini kapatarak ihtiyaç doğrultusunda bir dağılım yapılmasını istedik. Bu çerçevede en çok atama yapmayı planladığımız 5 alanı söyleyim;

BRANŞ DAĞILIMI

Sınıf öğretmenliği için 3 bin 263 arkadaşımız, Özel Eğitim Öğretmenliği için 2 bin 499, rehberlik bin 597, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1594, İngilizce 968.

Bunlar tamamen sadece atama yoluyla atama değil, yüzde 50 yüzde 50 yani KPSS skorunun yüzde 50’si mülakatın yüzde 50’si olarak yapılacak.

Ekonomik parametreler açısından sıkıntılı bir dönemdeyken bize bu konuda destek olan kurumlarımıza ve Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. 

Eğitim camiamıza hayırlı olsun. Bu vesileyle iyi niyetli bir biçimde tekliflerini ileten kişilere samimiyetle teşekkür ediyorum. Her bir öneri ilgili genel müdürlüklerde titizlikle değerlendirilecek.” 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.