Amaleklileri örnek verdi: Gazze’yi tamamen yok edin

İsrail Maliye Bakanı Smotrich, Amaleklileri örnek vererek, Gazze’nin tamamen yok edilmesi gerektiğini söyledi. İsrailli Bakan ayrıca, İsrail’in “uzun zaman önce varlığına son vermesi gereken biriyle (Hamas) müzakere ettiğini” belirtti.

Amaleklileri örnek verdi: Gazze’yi tamamen yok edin
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.05.2024
A+
A-

İsrail Maliye Bakanı ve Savaş Kabinesi Üyesi Bezalel Smotrich, İsrail’in düşmanlarını yok etme çağrısında bulunarak, “Yarım önlem yok. Refah, Deyr el-Bala ve Nuseyrat şehirleri tamamen yok edilmeli. ‘Amalek’in hatırasını göğün altından sileceksin’; göğün altında hiçbir yer yok.” dedi.

Amalekliler, Eski Ahit’te “İsrailoğullarının düşmanı” olarak tanımlanan bir kavim ve Ahit’te, Amaleklilerin “tamamen yok edilmesi” emredilir.

HAMAS’LA MÜZZKERELERE İTİRAZ

Smotrich ayrıca, rehinelerin serbest bırakılması için Hamas ile devam eden müzakerelere de değinerek İsrail’in “uzun zaman önce varlığına son vermesi gereken biriyle müzakere ettiğini” söyledi.

HİZBULLAH MESAJI

Smotrich, Hamas yok edildiğinde İsrail’in “Tanrı’nın yardımıyla kuzeydeki şeytan Hizbullah’ı tek bir darbeyle temizlemesi ve Yahudi halkına zarar verenlerin başına geleceklerin geçmişte bize zarar vermeye çalışanlarla aynı olduğu mesajını vermesi gerektiğini” de sözlerine ekledi. İsrailli Bakan, “Yok edilecekler, yok edilecekler, yok edilecekler… Bu mesaj önümüzdeki on yıllar boyunca yankılanacaktır.” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.